Motywacja kluczem do sukcesu! CZYTAĆ!

Po ostatnim przegranym po raz kolejny przez naszą drużynę meczu postanowiłem, że podziele się z Wami moimi spostrzeżeniami i tym co boli chyba nie tylko mnie, ale każdą osobę, która chce odnieść sukces. Mowa tutaj o braku motywacji! Jak dobrze wiecie i pamiętacie wczoraj nasz zespół znów doznał srogiej porażki ulegając Paleśnicy 1-5. Wszystko było by okey gdyby nie fakt, że na boisku można było śmiało zaobserwować przynajmniej w pierwszej połowie, po szybkiej stracie gola brak jakiej kolwiek motywacji do walki i chęci odrobienia straty. Brak motywacji nie dotyczy tylko meczów, bo także jest ścisle związany z niską frekwencją na treningach. Jak wiemy bez trenowania nie ma wyników, dotyczy to również gry w B-klasie. Cały czas okupujemy ostatnie miejsce w tabeli z dorobkiem 0 pkt i bilansem 3-17 w bramkach. Tak nie może być! Wezmy się za trening i odnajdzmy w sobie motywację, która jest kluczem do zwycięstwa! Zespół jest, jest kim grać, tylko chyba nie wszystkim się tak na prawdę chcę. Jeżeli nie chce Ci się biegać, walczyć to zwyczajnie nie przychodz i nie psuj tego co kolegom udało się już osiągnąć. Za tydzień ważny mecz z Biesiadkami. Nie wiem jak Wy, ale ja nie widzę innego scenariusza jak walka o 3 pkt! A co do motywacji to tutaj przytoczę bardziej naukową sentencję.

Motywacja stan gotowości istoty rozumnej do podjęcia określonego działania, to wzbudzony potrzebą zespół procesów psychicznych i fizjologicznych określający podłoże zachowań i ich zmian. To wewnętrzny stan człowieka mający wymiar atrybutowy. Procesy motywacyjne ukierunkowują zachowanie jednostki na osiągnięcie określonych, istotnych dla niej stanów rzeczy, kierują wykonywaniem pewnych czynności tak, aby prowadziły do zamierzonych wyników (zmiana warunków zewnętrznych, zmiana we własnej osobie, zmiana własnego położenia). Jeśli człowiek jest świadomy wyniku wykonywanych czynności, wówczas ten wynik nazywa się celem.